PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=859126}

Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera

Zack Snyder's Justice League
6,9 33 775
ocen
6,9 10 1 33775
4,8 23
oceny krytyków
Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera
powrót do forum filmu Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera

Format obrazu wtf?

ocenił(a) film na 7

Według wizji ZS film jest w 4:3... W jakim celu?

ocenił(a) film na 2
madchicken

Standard 165:9 jest tylko w produkcjach telewizyjnych i tych bezpośrednio na streaming. Wersje kinowe mają różne formaty, zwykle jeszcze szersze niż 16:9, czyli masz pasy na górze i na dole.

ocenił(a) film na 8
madchicken

Kręci się w 4:3, a postproducji się przycina do odpowiedniego formatu, kadrując przy tym.

ocenił(a) film na 2
YodaRozpruwacz

Format 4:3 (a dokładniej 1.43:1) był robiony właśnie pod amerykańskie kina IMAX oferujące największe ekrany na świecie

ocenił(a) film na 8
madchicken

Gdzieś słyszałem, że to miałoby przypominać bloki ze stron komiksów, które kiedyś były takie bardziej kwadratowe. Dziwna teoria, bo teraz te ramki są bardzo unikatowe, ale cóż... I tak dobrze się to ogląda

ocenił(a) film na 7
madchicken

Z igły widły...Po chwili się już tego nie zauważa. Zresztą nikt nikogo nie zmusza do oglądania.

luklis21

'Zresztą nikt nikogo nie zmusza do oglądania.' top 3 najgłupsze odzywki na filmwebie - czyli komentujmy tylko pozytywnie, negatywnie nie wolno bo nikt nas do oglądania nie zmuszał... dżijsas.

ocenił(a) film na 7
madchicken

To prawda, to jest coś czego ja nie zrozumiem. Czuję że to tylko po to, aby zawsze można było łatwo odróżnić czy dany urywek pochodzi ze starej czy z nowej ligi. Strzał w kolano już na starcie tym formatem

ocenił(a) film na 2
JangoFett

Po pierwsze to strzela się w stopę a nie w kolano. Po drugie Snyder od początku chciał wypuścić ten film w takim formacie do kin IMAX.

ocenił(a) film na 6
JangoFett

Wydaje mi się, że Zack całą Ligę kręcił w tym formacie, więc to ta wersja z 2017 inaczej obcięła obraz

ocenił(a) film na 8
madchicken

Najgorsze jak mam monitor 2.35:1 i mam dwa wielkie paski ~2:1 po bokach. Komicznie to wygląda XD

kjbrodi

Prawie że mógłbyś oglądać 2 filmy w takim formacie na raz :-D

exciter85

lol xD

ocenił(a) film na 2
kjbrodi

Większość filmów kinowych ma paski z góry i z dołu i jakoś nikt o to nie robi tak wielkiej dramy. Format 16:9 mają właściwie tylko produkcje telewizyjne

ocenił(a) film na 9
madchicken

Prosta odpowiedź dlaczego. Film kręcony typowo pod ekrany IMAX który ma podobne proporcje. Pełno artykułów o tym było dlaczego taki format. Nie wiem w czym problem. Jakiś idiota wprowadził format 16:9 który jest niczym jak wykadrowany format 4:3 ( obcięta góra i dół) pooglądaj sobie filmiki na temat kina IMAX zobaczysz ile obrazu jest uciętego w 16:9. Wtedy zrozumiesz dlaczego wybrał taki format. https://www.youtube.com/watch?v=LAD8yasWX2o&ab_channel=WatchingClosely

ocenił(a) film na 7
savvi86

Dokładnie. Film robiony pod IMAX.

ocenił(a) film na 9
m_kusy

i najlepsze jest to że ludzie myślą że więcej widzą w formacie 16:9 hahah

savvi86

Na YT są filmiki porównujące obie wersje, więc łatwo sprawdzić która wersja to kastrat.

ocenił(a) film na 2
savvi86

No bo na telewizorze więcej widzisz w formacie 16:9.

ocenił(a) film na 9
andand22

To zależy tylko od tego w jakim kadrze był kręcony obraz. Jeżeli film był kręcony pełna klatka czyli 4:3 i wykadrowany do 16:9 to jest to lipa i nie ważne czy oglądasz to na telewizorze 16:9 to i tak będziesz mniej widział niż oryginalny format bo jest to nic innego jak ucuecue góry i dołu kadru. Tak samo jak obraz jest kręcony klatką 16:9 i ktoś go kadruje do 4:3 to też lipa bo ucina boki. Synder Cut był kręcony pełna klatka i dlatego jest puszczany w takim formacie. Ovejzyj to to będziesz wiedział o co chodzi https://www.youtube.com/watch?v=LAD8yasWX2o&ab_channel=WatchingClosely

ocenił(a) film na 2
savvi86

Tak zwana "pełna klatka" to format 3:2. Ogólnie nie zrozumieliśmy się, ja w pełni rozumiem o czym piszesz (poczytaj inne moje komentarze w tym wątku). Mnie jedynie chodzi o to , że w każdym innym formacie niż 16:9 wynikowo na telewizorze widzisz mniej, bo cześć ekranu jest czarna.

ocenił(a) film na 2
savvi86

I jeszcze jedno, nie ważne w tym kontekście jest czym kręcony jest film, tylko jaką wizję docelowego formatu ma reżyser. Bo nie zależnie co zostanie zarejestrowane to jest poza docelowym kadrem jest nieważne, tam mogą znaleźć się śmieci, ekipa filmowa, niedokończona scenografia, itp. Snyder chciał mieć wykorzystany maksymalnie pełny kadr, to tak kręcił, żeby w cały kadr był znaczący.

ocenił(a) film na 8
savvi86

Pamiętam jak jeszcze był tylko 4:3 i nie było filmwebu to wszystkie gazety mówiące o filmach, robiły zrzuty ekranu i pisały eseje na temat ile to tracimy oglądając 4:3. Ile to treści więcej widzimy w formacie panoramicznym i przyznam, że mięli rację, więcej widać na formacie panoramicznym czyli 16:9. A cała ta mowa o tym że na kwadracie widać lepiej i więcej to czysta fanaberia, taki chwyt marketingowy nie wiem dla kogo. KWADRATY już były, a dodatkowo używam monitora 21:9 czyli nie mam żadnych pasków na filmie o zwykłym formacie 16:9. I to raczej w tę stronę powinny iść wszystkie formaty tv. Kwadraty były okropne, ja też myślałem, że ten film to tylko tak na początku popsuty, no ale niestety jest cały taki.

ocenił(a) film na 8
savvi86

Dokładnie. Gimby nie zrozumieją, tworząc bezużyteczne, śmieciowe i pełne żalu komentarze.

ocenił(a) film na 8
madchicken

robiony był pod IMAX

madchicken

A może trzeba się cieszyć, mogli wpaść jeszcze na genialny pomysł i nagrać film czarno biały.

ocenił(a) film na 10
orx

ha zabawne, bo wyjdzie jeszcze wersja czarno-biala i nawet nie wiesz jak duża liczba osób się cieszy z tego powodu.

ocenił(a) film na 9
madchicken

a wiesz o tym że kiedyś telewizja to była tylko czarno-biała .. wam już się w d@pach poprzewracało od tego wszystkiego hd 4k 8k itp. itd. , zresztą jak ktoś tu pisał wcześniej nikt cię nie zmusza do oglądania

madchicken

Miom zdaniem chodziło mu o to by obraz proporcją był zbliżony do ramki z komiksu.

ocenił(a) film na 6
Lupus_fw

Czyli na lcdeku beda po bokach czarne paski?

aronn

Dokładnie. Dwa wściekle czarne pasy;)

madchicken

Żeby uczynić film jeszcze większym kinem, pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
madchicken

Film wyborny ale nad jakością ubolewam. XXI wiek telewizor 4 k, 8k wadrażają a ktoś robi film 4:3 w tym roku rozumiem z 20 lat temu. NI 4 K ni Dolby atmos ni HDR

ocenił(a) film na 9
januszk118

Ja nie rozumiem, co za problem w takim tv zmienić format? Każdy nowszy tv posiada zoooma. Płaczecie nad tym formatem, że się zastanawiam czy połowa z was, to przypadkiem jeszcze na rubinach nie śmiga

ocenił(a) film na 2
januszk118

I płaczesz tak nad większością filmów kinowych które mają czarne paski z góry i z dołu bo są w szerszym formacie niż 16:9?

madchicken

Ja będę w kinie domowym ogladal wiec good ale i tak taki format jest słaby, znaczy poco. Jakość widzę koks ale sam format trochę wturny

KisielowskiMK

Czy naprawdę do końca świata pozostaniemy narodem, który potrafi przyczepić się do wszystkiego? A to za długi, a to źle bo może czarno-biały. Teraz proporcje obrazu złe. Na litość boską, 1:33 jest proporcją jak każda inna. Kubrick kręcił w 1:37 i 1:66. Czy to wpłynęło na jakość filmu? Nie. Pawlikowski nakręcił Zimną wojnę w 1:37 i o zgrozo - w czerni i bieli. Snyder wolał 1:33 bo to jest oryginalna wielkość, którą później się przerabia poprzez ucinanie do Waszego ukochanego 16:9. Chciał oszczędzić ucinania obrazu, więc pozostawił oryginalny, który notabene wygląda absolutnie cudownie.

Video_filmweb

"Czy naprawdę do końca świata pozostaniemy narodem, który potrafi przyczepić się do wszystkiego?"
Nie no bez przesady, za granicą też narzekają na format. Warto czasami rozejrzeć się do koła i sprawdzić czy trawa u sąsiada na pewno jest bardziej zielona.

Video_filmweb

Nie no wsensie moze sie innym podobać, ja tylko wyrażam swoje zdanie ze wolałbym normalny format, i nie tylko w tym kraju narzekają.

Video_filmweb

O, w końcu ktoś powiedział. Taśma 35 mm i tak jest w 4:3, a jak nie kręcisz anamorficznymi soczewkami, to domyślnie film jest gotowy w 4:3. No ciekawie było zobaczyć film w takim formacie.

ocenił(a) film na 9
madchicken

Wy tak serio?

Taki zamysł reżysera i uj...

Jak dla mnie ciekawy zabieg.

Coś nowego w kinie superbohaterskim.

madchicken

Standardowo polaczki muszą się zesrać o byle co. Jak ktoś chce zrobić film w 4:3 to niech robi. Pięknie patrzeć jak was dupy pieką bo ktoś zrobił coś niestandardowego

Szymon_Majchrzak

Naucz się jakiegoś języka to zobaczysz że nie tylko "polaczki" narzekają. Wszędzie narzekają ale oczywiście najlepiej nasrać na własne podwórko. I bez przesady z tym "niestandardowym", format 4:3 funkcjonuje od ponad 100 lat.

ocenił(a) film na 9
madchicken

Dziwnie się na to patrzy przez pierwsze kilka minut a później się tego nie widzi i można wciągnąć film na raz podziwiając mega dobre CGI.

madchicken

Dobra ja tu nie chce kłótni żadnej robić, poprostu wole normalny format ale ok taki był zamysł reżysera, spoko. Powiedziałem tylko ze wolałbym normalny format a wy juz bluzgi i obrażanie, wam się podoba to super i ja nie oceniam filmu tylko przez format zeby to tak nie wyglądało.

ocenił(a) film na 2
madchicken

Snyder kręcił kamerami IMAX o największej rozdzielczości i chciał w film takim formacie to wypuścić w amerykańskich IMAXach które na to pozwalają. Dokładnie to nje jest 4:3 tylko 1.43:1.

andand22

Nie kręcił kamerami IMAX, ale na 35 mm, w formacie 1:33:1, zbliżonym do imaxowego. Wybrał ten format, bo jego zdaniem optymalnym miejscem do oglądania tego filmu jest właśnie gigantyczny ekran IMAX.

ocenił(a) film na 2
paczanga

Mój błąd. Ale tak, chodziło właśnie o format

andand22

W takim polskim IMAXie i tak byłby pillarbox, bo cyfrowy IMAX wyświetla tylko w 1.9:1. Może dałoby się to wyświetlić zgodnie z zamierzeniami Snydera w wersji 70mm lub laserowym IMAX, ale i tak byłyby malutkie pasy po bokach albo musiałby przyciąć z 1.33:1 do 1.43:1.

ocenił(a) film na 2
KajPit

Dokładnie tak. Te IMAXy 1.43:1 to chyba tylko w USA i to też nie wszystkie.

ocenił(a) film na 6
madchicken

Z ciekawości włączyłem to w obu formatach (4:3 i 16:9) i powiem że lepiej te kadry wyglądają właśnie w formacie 4:3. Wygląda na to że reżyser i operattor pod taki kadr to wymyślili. Złoty podział, itp.
No ale ja w młodości trochę fotografowałem aparatami średnioformatowymi które miały podobne proporcje, więc jestem przyzwyczajony i takie proporcje są dla mnie naturalne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones