PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=614165}
7,3 141 413
ocen
7,3 10 1 141413
7,2 38
ocen krytyków
Operacja Argo
powrót do forum filmu Operacja Argo

Przeważająca liczba osób bardzo pozytywnie odnosi się do tego filmu. Ja niestety nie popłynąłem razem z nurtem opinii i muszę stwierdzić że Złoty Glob za ten film to przesada. Film ten to typowy propagandowy obraz (szczególnie ostatnie sceny) który promuje w prosty sposób osiągnięcia amerykańskiego wywiadu. Jest to dzieło, którego fabuła nadaje się bardziej na film dokumentalny. Wszyscy aktorzy odegrali swoje postacie prawidłowo ale nic nie dając z siebie, tak bez emocji (tak to odczułem, wina scenariusza?). Heroizm amerykański raził mnie. Podział na dobrych i tych złych jest uproszczony, a problem polityczny, który doprowadził do sytuacji w Teheranie nie poddany analizie. Skrócenie tego filmu do 1,5 h nie wpłynęło by na treść przekazu.

ocenił(a) film na 8
Mike_Frost

Złoty Glob może na zachętę bardziej. Ale jakby nie patrzył, jeżeli ktoś taki jak Affleck potrafi ze schematycznego kina w dzisiejszych czasach wykrzesać to co najlepsze, to ja się na to piszę. Oczywiście ciągle człowiek jest głodny nowych tematów, nowych pomysłów, a ''Argo'' jest przykładem historii o której świat jeszcze nie słyszał, więc jej ekranizacja jakby nie patrzył była dobrym posunięciem. Ile jeszcze jest takich ''spraw'' do pokazania?
pozdrawiam

ocenił(a) film na 5
djrav77

Wydaje mi się że sporo tylko dużo jest takich historii które nie są nigdzie udokumentowane. Argo był dla mnie rozczarowaniem. Możliwe że po Mieście Złodziei zbyt wiele oczekiwałem :) Ale dobrze że mamy różne zdanie to nas ubogaca. :) Polecam Hitchcocka (jeśli jeszcze nie widziałeś)

ocenił(a) film na 8
Mike_Frost

Nie ma podzialu na dobrych i zlych. Przedstawiono jedynie odmiennosc w postrzeganiu rzeczywistosci

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones