PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=728399}

Księgowy

The Accountant
7,2 86 730
ocen
7,2 10 1 86730
5,4 9
ocen krytyków
Księgowy
powrót do forum filmu Księgowy

Genialny film

ocenił(a) film na 9

Szczerze nie doszukałem się tu jakichś większych minusów,gra aktorska na wysokim poziomie,fabuła nieprzewidywalna i nieoczywista,trzyma w napięciu,nie nudziłem się przez ani sekunde a był lepszy niż się tego spodziewałem.Spełnij moje oczekiwania i dobrze się bawiłem aczkolwiek nie każdemu może to podpaść

ocenił(a) film na 9
ChomiXxPL

Podpisuję się pod tym obiema rękami, miałem te same odczucia. Szkoda tylko, że premiera aż tak opóźniona względem reszty świata, ale i tak warto było czekać. Może doczekamy za 2 lata kolejnej części ;)

użytkownik usunięty
ChomiXxPL

Nie każdemu może podpaść,żęspełnił twoje oczekiwania i dobrze sie bawiłeś? Nie mam nic przeciwko, a większość pewnie ma to gdzieś.

Ja na przykład dzięki temu komentarzowi obejrzałem film :)

ocenił(a) film na 8
ChomiXxPL

Fabuła nie była przewidywalna, ale to kim jest jego brat i kto do niego dzwoni, to można było łatwo ogarnąć niestety.

ocenił(a) film na 9
FREGER

Po obejrzeniu filmu wszystko stało się łatwe do przewidzenia niestety.

ocenił(a) film na 8
german1

Niestety.

FREGER

no niestety

ocenił(a) film na 6
FREGER

kto do niego dzwonił, bo jakoś nie umiem sobie przypomnieć?

ocenił(a) film na 8
marss7

Ta upośledzona dziewczyna z którą przebywał w domu lekarza jak był młody.

FREGER

No nie wiem, ogarnąłem to w chwili czytania Twojej recezji ;-)

FREGER

Ja to wiedziałem już na początku filmu kto do kogo będzie dzwonił.

ocenił(a) film na 9
zarkadiusz7

Ja wiedziałem, zanim dowiedziałem się o filmie!

ocenił(a) film na 6
ChomiXxPL

"fabuła nieprzewidywalna i nieoczywista" eeee serio?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
AssEater

jedna jedyna rzecz która mogła zaskoczyć, dość późno mi to do głowy przyszło w czasie seansu

ocenił(a) film na 8
AssEater

Ja się akurat spodziewałem

ocenił(a) film na 7
ChomiXxPL

"Genialny film"? Chyba trochę przesadziłeś. Film rzeczywiście solidnie zrobiony, ale Twoja ocena całkowicie na wyrost.

ocenił(a) film na 8
ChomiXxPL

Też daje na 9, choć uczciwie bardziej należałoby się 8i1/2.
Jednak w swoim gatunku... rewelacja. Tego roku na pewno. A jeśli spojrzeć na filmy pod kątem Oscarów, śmiem twierdzić, że może okazać się dużo lepszy od tych z grona nominowanych. To taka moja osobista dygresja na czasie przełomu stycznia/lutego, i tego co się w filmowym światku obecnie dzieję. Film zrobiony właściwie po to, by widz poczuł najprostszą przyjemność z oglądania.

ocenił(a) film na 6
ChomiXxPL

zawsze gdy jakiś holywoodzki film (John Wick) dobrze zarobi, zaczyna się sezon (atak?) "klonów"...

ocenił(a) film na 8
MiB90

Nie zaliczałbym tego filmu do "klona" Johna Wicka, dlatego że akurat John Wick jest typowym filmem akcji gdzie przeciwnicy wyskakują spod kamery ( dosłownie ) i rzucają się jak w ekstazie, pojedynczo, niektórzy nawet nieuzbrojeni (John Wick 2) .

ocenił(a) film na 6
FREGER

klon może jest zbyt mocnym słowem, chodziło mi o pewne podobieństwa (także do "Equalizera"), jak na przykład nadzwyczajne zdolności protagonisty, "John Wick" pokazał to w dość jaskrawy sposób, narzucający czasem porównania z innymi filmami.

ocenił(a) film na 8
MiB90

Niestety John Wick nie jest tylko maszyną do zabijania, ale i do robienia kasy. O ile pierwsza część wprowadziła pewną świeżość, to seria idzie w złą stronę. Takie jest moje zdanie. Jak długo można jarać się bohaterem który non-stop robi przewrotki i strzela do swoich tępych przeciwników jak do kaczek?

ocenił(a) film na 6
FREGER

wszystko przez napakowane akcją i efektami specjalnymi blockbustery o superbohaterach, nie mówię, że mi nie odpowiadają, ale wydaje się, że ich sukces przekonał producentów do wyciśnięcia z filmów "o samotnym protagoniście (i jego okazjonalnych przyjaciołach)" ostatnich soków. Tak było z filmami katastroficznymi po "Titanic'u", postapokaliptycznym science-fiction po "Matrix'ie" czy horrorami zombie (pierwszy "Resident Evil"), inwazją obcych ("Dzień niepodległości") i wreszcie horrorami lat 80-tych.
Z tym, że filmy o "superbohaterze" mają to do siebie, że w ich narrację można wpisać elementy właściwie każdego możliwego gatunku. Pozorna elastyczność połączona z sentymentem do lat dzieciństwa, kiedy to w telewizji rano oglądaliśmy kreskówki o batmanie, spidermanie i im podobnych, a wieczorem filmy o twardzielach rozwalających armie antagonistów, dało bańkę spekulacyjną, którą napompowują kolejni Avengersi, X-meni, Batman i Supermen...itp.,
a ostatnio zwykli faceci o ponadprzeciętnych umiejętnościach...Tak mi się wydaje.

ocenił(a) film na 8
MiB90

Tak rzeczywiście jest i właśnie nie mogę pogodzić się z faktem ,że coraz częściej robią z powiedzmy na pozór "prawdopodobnej historii" kolejną bajkę o super bohaterze. Myślę że nie potrzebujemy kolejnych historii z MCU, dlatego że zostały już dawno zapowiedziane ;)

ocenił(a) film na 8
ChomiXxPL

nieprzewidywalny ? :) ja przewidziałem niestety końcówke zakończenia, chciałbym być głupszy... xD

ChomiXxPL

Bdb film, żeby się nie powtarzać - moja opinia : https://www.filmweb.pl/film/Ksi%C4%99gowy-2016-728399/discussion/Jedna+z+najleps zych+kilkuminutowych+sekwencji+kina+akcji+%28wg+mnie%2C+oczywi%C5%9Bcie+%3A-%29+ %29,3039348

ocenił(a) film na 8
ChomiXxPL

Oj minusów to można się dopatrzeć wielu, ale pytanie po co ? Jak na film sensacyjny to jest dokonała produkcja. Pomimo wpadek fabularnych zasługuje na 8/10

ocenił(a) film na 10
OmniModo

Oczywiście! A najlepsza była akcja na końcu z tą laska i super-komputerem

ocenił(a) film na 9
ChomiXxPL

miałem niższe oczekiwania ale po obejrzeniu dałem 9 należy się to temu obrazowi

ocenił(a) film na 9
janusz_wojciak

poatrząc na komentarze widzę że mamy tu wielu jasnowidzów - szkoda że refleksja co niektórym określiła się dopiero po obejrzeniu filmu :))

ocenił(a) film na 10
janusz_wojciak

Oczywiście. Bardzo intrygujące, świetnie zagrane kino

ocenił(a) film na 10
ChomiXxPL

Popieram całkowicie!!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones